Při jízdě po našem území už platí a nehrozí za to vysoké pokuty i další postihy

Ministerstvo dopravy České republiky nás nově informovalo, že došlo na straně Spolkové republiky Německo k úpravě dokladů pro převozní značky se žlutým pruhem. Jsou tak v ČR už uznávané a nehrozí vám, tak pokuta od česká policie.

K celé věci sděluje ministerstvo dopravy ČR následující:

Ano, došlo ke změně vydávání dokladů k převozním značkám se žlutým pruhem (SRN). Uvedené doklady jsou v souladu s Úmluvou o silničním provozu (nejen jejich strojové vyplnění, ale především skutečnost, že jsou kompletně vydávány úřadem), a proto jsou platné i na území ČR (pochopitelně do doby platnosti).

Z výše uvedeného vyplývá, že krátkodobé registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností vydávané výhradně na území SRN, jsou povolené pro dovoz vozidla do ČR, tak jako ty s červeným pruhem.

Převozní značka z Německa
Rychlý kontakt
close slider
Zde můžete zadat Váš dotaz, nebo parametry vozidla o které máte zájem a my Vás v nejbližší možné době budeme kontaktovat. Pokud máte vozidlo již vybráno na některém ze zahraničních inzertních portálů, stačí do kolonky vložit www odkaz.
Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři správcem Autoimport group, s.r.o. se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, Česká republika, IČ: 06223800