Zde je pár rad pro nadšence, kteří by se snad rozhodli opatřit sobě ojetý Ford Mustang 5.0 V8 GT převážně importovaný do Německa z USA, nebo Kanady. Jedná se výsledek prověřování několika vozů Ford Mustang inzerovaných mobile.de, které jsme prověřovali pro zákazníka z Bratislavy.

Přijměte tedy tento malý dárek jako odměnu všem, kteří se nenechají ohlupovat hospodskými kecy, že „kašli na dovozce a zajeď si pro auto do Německa sám“, „Ford Mustang je auto na celý život“ (podobně jako Camaro, Corvette, Challenger).

Zaměřím se záměrně pouze na vozy, které byly do Německa  importované z USA a Kanady. Jedná se převážně o motorizaci 5.0 V8, v provedení GT, většinou k nalezení v kombinaci s automatickou převodovkou. Karosářské varianty jsou dvě – dvoudveřové coupé a cabrio.

Ford představil šestou generaci v prosinci 2013. Automobil byl v průběhu výroby různě vylepšován.

Ford Mustang modelové řady 2015 je sériově vyráběný vůz od června 2014. Jeho pětilitrový osmiválec Coyote má zatím nejvyšší výkon (435 koní) jaký byl dosud u Mustangů vyráběn. Točivý moment je 545 Nm. Převodovka je manuální šestistupňová.

Pro Americký trh se dodávají tři motory. Základní 3.7 L V6 Cyclone a pro modely GT 5.0 L V8 Coyote známé z předchozí generace, a nově střed nabídky přeplňovaný motor 2.3L I4 Ecoboost.

Pro Evropský trh se dodávají jen dvě motorové varianty, a to 2.3 L Ecoboost a 5.0 L V8. Na českém trhu cena za základní model s motorem 2.3 Ecoboost začíná na 880.000,- Kč a pro model GT byla stanovena na 1.005.000,- Kč. Už základní výbava obsahuje kožené sedačky. Jak už bývá u modelu Mustang zvykem lze si připlatit za balíček PREMIUM, popřípadě Recaro sedačky.

Pro modelovy rok MY2016 je připravena Verze Shelby GT350 s výkonem přes 500 koní.

V roce 2017 přišel facelift MY 2018 s novými předními a zadními světly. Přestala se vyrábět verze 3,7 V6 a v nabídce zůstali jen verze 2.3 Ecoboost a 5.0 Coyote. Pro obě motorové verze se také začla osazovat nová desetistupňová automatická převodovka, kterou Ford vyvinul společně s GM.

Mustang jako ojetý vůz není drahý, zpravidla nestojí víc než stejně starý Mercedes, přičemž získanou hodnotu nelze porovnat. Potenciální problém může znamenat pouze vyšší potřeba investic. Nabídka ojetých Mustangů v ČR není široká a tak zájemci o koupi vozu hledají svůj vysněný stroj na www.mobile.de, či www.autoscout24.de. Německý trh s ojetými Mustangy je z velké části tvořen těmito exempláři:

  1. automobily dovezené v nabouraném stavu z USA, KANADY, opravené, případně „opravené“ a prodávané s Salvage title, kdy tyto vozy jsou v ČR oficiálně neregistrovatelné 
  2. vozy zakoupené v Německu, které měly předtím více nebo méně majitelů a jsou a opravené, případně „opravené“ po havárii
  3. vozy po manželkách bohatších majitelů, kdy Mustang plnil funkci druhého auta v rodině
  4. vozy, které vlastnili puberťáci (často auta z bodu 1) a dali jim pořádně do těla. Vono to točí sedum tisíc pyčo. Studený jen šest a půl.
 

Najít na mobile.de Ford Mustang po prvním majiteli, který byl jako nový zakoupen v Německu a není opraven po menší, či větší havárii je prakticky nemožné. Moc se jich tu neprodalo a podle všeho se prodávají uvnitř mustangové komunity. Koupě ojetého nebouraného a neupravovaného Mustangu v německém autobazaru je asi natolik pravděpodobné jako že je Agáta Hanychová panna.

Ford Mustang je výjimečný a originální automobil, který svým majitelům nabízí exkluzivitu a další možnosti. Je skvělý pocit jej řídit i objevovat jak z pohledu vynikajících jízdních, tak motorických vlastností. O čem to určitě není, je ekonomická úspora, tudíž je dobré zvážit nákup nového vozu, než hledat mezi ojetinami pomyslnou „jehlu v kupce sena“.

Ojetý FORD MUSTANG 5.0 V8 z Německa: Past pro potenciální zájemce o koupi levného vozu
Rychlý kontakt
close slider
Zde můžete zadat Váš dotaz, nebo parametry vozidla o které máte zájem a my Vás v nejbližší možné době budeme kontaktovat. Pokud máte vozidlo již vybráno na některém ze zahraničních inzertních portálů, stačí do kolonky vložit www odkaz.
Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři správcem Autoimport group, s.r.o. se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, Česká republika, IČ: 06223800