Pravidla pro placení DPH (MwSt.) při dovozu automobilů z Německa do ČR vycházejí ze znění příslušných Evropských směrnic.

Předpokladem Vašeho zájmu o naše služby je situace, když chcete v Německu vybraný automobil koupit bez daně z přidané hodnoty (MwSt.).

V zásadě platí, že vývoz automobilu z Německa do jiného členského státu nepodléhá zdanění daní z přidané hodnoty v Německu, ale naopak v zemi, kam je automobil vyvezen (v našem případě tedy v ČR), pokud je kupující plátce DPH registrovaný v jiném členském státě. Nezáleží přitom na tom, zdali se jedná o nové či ojeté vozidlo.

Poslední novela do povinnosti odvádět DPH „zatáhla“ i běžné občany s příjmy ze závislé činnosti. Novým dopravním prostředkem je každý vůz do šesti měsíců stáří, ode dne prvního uvedení do provozu, nebo když má najeto méně než 6.000 km.

SMĚRNICE RADY 2006/112/ES

ze dne 28. listopadu 2006 o společném systému daně z přidané hodnoty

O vrácení již zaplacené německé DPH nemá smysl žádat německé úřady. Úřady takovou žádost vždy zamítnou s poukazem na to, že faktura na nákup vozidla byla nesprávně vystavena německým prodejcem, který je povinen ji opravit a zákazníkovi zaplacenou daň vrátit.

Nákup automobilu by tedy měl proběhnout tak, že český zákazník (plátce DPH v ČR) oznámí německému prodejci, že hodlá kupovaný automobil vyvézt do ČR. Prodejce vystaví fakturu bez DPH, protože místem zdanitelného plnění je ČR (země dovozu).

V praxi se však setkáváme s tím, že němečtí prodejci odmítají českým zákazníkům automobily bez DPH prodávat. To je dáno zejména tím, že důkazní povinnost vůči německému finančnímu úřadu, proč byla faktura vystavena bez DPH, má právě prodejce. Ten proto pro svou vlastní jistotu vystaví raději fakturu s DPH, kterou následně odvede německému státu. Problém ovšem je, že český kupující musí následně DPH ještě jednou zaplatit v ČR, protože jinak není možné automobil zapsat do české evidence vozidel.

Jak to celé funguje?

Vyberete si vůz v Německu a kontaktujete nás. Vy kupujete, my zařídíme formality s odpočtem MwSt, nákupem vozu, dopravou i přihlášením v ČR.

Firemní zákazníci, živnostníci – plátci DPH, mají při koupi vozu u našich obchodních partnerů možnost přímé platby osvobozené od DPH (platba v Německu bez DPH, bez další platby DPH v Česku).

Máme mnohaleté zkušenosti s nákupem vozů bez DPH, neváhejte a obraťte se na profesionály.

Rychlý kontakt
close slider
Zde můžete zadat Váš dotaz, nebo parametry vozidla o které máte zájem a my Vás v nejbližší možné době budeme kontaktovat. Pokud máte vozidlo již vybráno na některém ze zahraničních inzertních portálů, stačí do kolonky vložit www odkaz.
Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři správcem Autoimport group, s.r.o. se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, Česká republika, IČ: 06223800