Zajistíme nákup a dovoz auta s odpočtem DPH, vyřídíme za Vás veškeré doklady.

Pravidla pro placení DPH při dovozu automobilů z Německa do ČR vycházejí ze znění příslušných Evropských směrnic. Proto lze na tyto dovozy použít pravidla známá z ČR. V zásadě platí, že vývoz osobního automobilu z Německa do jiného členského státu nepodléhá zdanění daní z přidané hodnoty v Německu, ale naopak v zemi, kam je automobil vyvezen (tedy v ČR), pokud je dovozcem plátce DPH registrovaný v jiném členském státě. Nezáleží přitom na tom, zdali se jedná o nový či ojetý automobil.

Nákup osobního automobilu by tedy měl proběhnout tak, že český zákazník (plátce DPH v ČR) oznámí německému prodejci, že hodlá kupovaný automobil vyvézt do ČR. Prodejce (či zákazník) by měl automobil opatřit německou převozní registrační značkou a prodejce vystaví fakturu bez DPH, protože místem zdanitelného plnění je ČR (země dovozu).

V praxi se však setkáváme s tím, že němečtí prodejci odmítají českým zákazníkům automobily bez DPH prodávat. To je dáno zejména tím, že důkazní povinnost vůči německému finančnímu úřadu, proč byla faktura vystavena bez DPH, má právě prodejce. Ten proto pro svou vlastní jistotu vystaví raději fakturu s DPH, kterou následně odvede německému státu. Problém ovšem je, že český dovozce musí následně DPH ještě jednou zaplatit v ČR, protože jinak není možné automobil zapsat do české evidence vozidel.

"Jako firemní zákazník, plátce DPH, máte možnost n Německu platit za vozy, ale i za servisní služby a náhradní díly na přímo bez DPH."

Jak to celé funguje? Vy kupujete, my zařídíme formality.

Obchodujeme se zahraničím a máme s odpočtem DPH u dovážených vozů mnoholetou zkušenost. V současné době se zabýváme dovozem zánovních vozů z Německa, Itálie, Rakouska a Švýcarska. Auta nakupujeme převážně od prověřených prodejců a zaměřujeme se na prémiové německé značky. Nabízíme vozy s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH.

Předpokladem Vašeho zájmu o naše služby je situace, když chcete v Německu vybraný automobil koupit bez daně z přidané hodnoty (MwSt.) a jste plátci DPH.

Víme, že víc než 80 % německých prodejců dnes za netto cenu neprodává. Důvodů je víc, ty na naší stránce nebudeme rozebírat. Budeme se věnovat pouze řešení problému.

Vyberete si vůz a kontaktujete nás a my zařídíme zbytek.

V současnosti většina německých obchodníků vozidla za netto ceny (bez DPH) neprodává. Důvodem jsou časté kontroly a likvidační pokuty ze strany německých finančních úřadů, neúměrně dlouhé čekací lhůty na vrácení DPH a řada dalších problémů. 

O vrácení již zaplacené německé DPH nemá smysl žádat německé úřady. Úřady takovou žádost vždy zamítnou s poukazem na to, že faktura na nákup vozidla byla nesprávně vystavena německým prodejcem, který je povinen ji opravit a zákazníkovi zaplacenou daň vrátit.

Ve spolupráci s naším partnerem, renomovanou daňovou kanceláří v SRN, nabízíme:

  • Zpracování a podávání daňových přiznání (včetně vratky zaplacené DPH)
  • Komunikace s finančními úřady v celém Německu
  • Řešení daňových a účetních problémů v SRN včetně jednání s příslušnými německými úřady
  • Pomoc při vymáhání DPH při dovozu osobních automobilů z Německa

Výhody pro české podnikatele:

  • Komunikace v českém jazyce
  • Předběžné konzultace, příprava dokumentů, podpis smlouvy a další související formality přímo v naší kanceláři v Praze (bez nutnosti návštěvy Německa)
  • Průběžná komunikace přímo s daňovým poradcem nebo s naší pražskou kanceláří

Chcete koupit v Německu auto bez DPH?

Máme víc než 20leté zkušenosti, neváhejte a obraťte se na profesionály.