Jste již rozhodnutí pro dovoz auta? Někteří lidé mají různé představy o dovozcích aut.

Dovolte, abych Vám představil můj běžný pracovní den ve společnosti Autoimport group. Za dovoz auta máme pro klientsky postavené ceny obsahující nadstandartní služby bez navýšení cen za kilometry, % z ceny auta.

Jak vypadá můj pracovní den v kanceláři?

Každý den vstávám kolem 6 hodin ráno. Den začínám ranní kávou, nikoliv ze závislosti, jen mě zkrátka chutná malá silná káva.

Projedu zpravodajské servery vč. burzovních, neboť mě tato problematika zajímá a od cca 7 hodin se plně věnuji autům. Hledám vhodná ojetá či zánovní auta všem klientů, kteří napsali svou poptávku ze známých serverech jako je www.mobile.de nebo www.autoscout.de.

Dále využívám aukční portály, ikdyž tam je nabídka řekněme… občas prapodivná. Často hledám i u německých, italských, švýcarských nebo rakouských autosalonů, se kterými jsme již v minulosti přišli do kontaktu.

Dovoz auta je o volání a hledání

Německo není Nový Jičín 🙂 , tudíž v Německu většinou začínají prodejci aut zvedat telefony kolem 9-té hodiny ranní. No a dopoledne strávím tím, že obvolávám, zjišťuji stav aut a volám klientům, co jsem se o jejich autech dozvěděl.

Za dopoledne skoro vybiji mobilní telefon – to jen pro představu, kolik hovorů udělám.

Nejnáročnější den je pondělí. Lidé tráví víkendy u rodinných stolů a probírají, jaké auto pro dovoz vybrat. Je to logické, mí rodiče to v mém dětství měli stejně. Den, kdy se probíraly auta pro firmu či rodinu, byla sobota ráno.

Tohle všechno se děje, pokud jsem v kanceláři v Praze a pokud nejsem na cestách.

Jak vypadá reálný dovoz auta?

Tak to je kapitola sama pro sebe… hodná zfilmování.

Klientské zásady pro dovoz auta s Autoimport group?

  • Klient nebude nikam jezdit, vyzvedneme jej kdekoliv v ČR.
  • Jedzdíme bezpečně – v noci, v zimě, v létě, předvídáme.
  • Čas vyzvednutí je pro mě svatý a dodržím jej za jakýchkoliv okolností. Pokud ne, volám drobné zpoždění cca 10 až 15 minut. Většinou vlivem D1 apod. Bohužel….
  • Koupě auta je událost, na kterou se lidé mají těšit a já proto děláme maximum, abych to vše zpříjemnil.
  • Jasně daná cena za dovoz auta, žádné % z pořizovacích cen apod.
  • S klienty jedu zpět do ČR, dodržujeme pauzy apod. Možnost druhého řidiče pro cestu zpět do ČR.

Zajet pro auta do Německa, je už jen pomyslná třešnička na dortu. To nejdůležitější se odehrává při kontrole dokladů apod. a pak až na místě.

Auto z dovozu musí mít určité parametry

Ano, máme svá kritéria, která musí každé ojeté auto splňovat, jako je původ ojetého auta, kompletní dokumenty k autu, počet majitelů, historie atd. Je toho moc. Na fotkách inzerátů si všímám detailů, které 80% zájemců o dovoz auta přehlídne.

Přidaná hodnota u dovozu auta

Víte, jak vnímám služby Autoimport group?  Vnímám to tak, že za to si mě lidé platí. Platí mě za to, abych jim pomohl s výběrem auta z Německa. Nikoliv abych jen „tupě“ přikývl na dovoz každého „šrotu“, který mě někdo pošle v odkaze do mailu.

Věřím, že dnešním blogem na téma „Jak vypadá pracovní den dovozce aut“ jsem pomohl rozbít mnohé mýty o této krásné a náročné profesi. Autoimport group není velká firma a nikdy nebude, nechceme to tak.

Pro mě je to práce práce v marketingu, práce v reklamě, práce s lidmi na obou stranách obchodu – kupující, prodávající. Je to zodpovědnost za životy klientů, je to umění jet 24 hodin někam a v bezpečí dojet i zpět….

Jak vypadá pracovní den dovozce aut z Německa v Autoimport group?
Rychlý kontakt
close slider
Zde můžete zadat Váš dotaz, nebo parametry vozidla o které máte zájem a my Vás v nejbližší možné době budeme kontaktovat. Pokud máte vozidlo již vybráno na některém ze zahraničních inzertních portálů, stačí do kolonky vložit www odkaz.
Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři správcem Autoimport group, s.r.o. se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, Česká republika, IČ: 06223800