Dovoz vozů z Německa je stále populárnější a podílí se na tom hned celá řada faktorů. Je známo, že ojetá auta z Německa jsou mnohem kvalitnější, než v našich autobazarech. Důvodem je řada skutečností, ale především je to díky jiným finančním možnostem německých motoristů, kteří se mohou dovolit obměňovat svá vozidla v kratších intervalech.

Ojetá auta mají proto menší počet najetých kilometrů, lepší technický stav a nižší opotřebovanost interiéru. Proto je dovoz aut z Německa stále populární, což se může změnit jen vyrovnáním příjmů v obou zemích. Při úvaze o dovozu kvalitního ojetého vozidla z Německa je však potřeba zvážit nejen výhody, ale i zápory takového obchodu.

Výhody dovozu v porovnání s koupí v autobazaru

Především je možné koupit ojeté auto z Německa za nižší cenu, než jaké nabízejí české autobazary. Ušetřit lze dále na odpočtu DPH, což představuje snížení ceny o dalších 21%. Výhodou je i záruka výrobce nebo 12-ti měsíční záruka na skryté vady. Naproti tomu autobazary prodávají ojetá auta v komisi a za nic neručí. Skryté závady musí kupující uplatňovat u původního majitele vozidla. Pokud si koupíte ojeté auto dovezené z Německa oficiálním dovozcem, budete mít jistotu, že identita vozidla bude prověřena v systému evropského pátrání.

Existují i možnosti výběru ojetin v pohodlí domova, když si pomocí vyhledávače vyberete vůz podle svých představ a firma vám jej doveze svou odtahovkou až před dům. Vaší starostí bude pouze zaplacení ceny auta a jeho přihlášení v evidenci motorových vozidel. O vše ostatní se postará dovozce, to znamená od kontroly technického stavu ještě v Německu, přes kontrolu dokumentů až po odhlášení vozidla v Německu. Některé specializované firmy, které provádějí dovoz aut, dokonce vyřídí i STK a přihlásí vozidlo do evidence včetně vyřízení technického průkazu.

Na co si dát při dovozu pozor

Pokud si budete kupovat ojetinu od specializovaného dovozce, ušetříte hodně času i starostí s odhlašováním v Německu a přihlašováním u nás. Nevýhodou však je, že budete omezeni ve výběru auta, které si nebudete moci sami nejprve prohlédnout a vyzkoušet. V případě vybírání přes internet si proto prostudujte vše, co se o daném autě píše a informace porovnejte s jinými nabídkami. Nikdy neplaťte žádnou zálohu předem, jelikož byste ji od případného podvodníka nikdy nevymohli zpět.

Dovoz aut z Německa neztrácí na popularitě
Rychlý kontakt
close slider
Zde můžete zadat Váš dotaz, nebo parametry vozidla o které máte zájem a my Vás v nejbližší možné době budeme kontaktovat. Pokud máte vozidlo již vybráno na některém ze zahraničních inzertních portálů, stačí do kolonky vložit www odkaz.
Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři správcem Autoimport group, s.r.o. se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, Česká republika, IČ: 06223800