Časté dotazy

Plánujete si pořídit nový, roční, nebo ojetý vůz z Německa? Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy, které si můžete v souvislosti s pořízením v Německu pokládat.

Jaké auta z Německa vozíte?

Dovážíme osobní auta, dodávky, obytné automobily, motorky, okrajově i stavební a zemědělské stroje.

Osobní a dodávkové vozy nakupujeme většinou přímo od autorizovaných dealerů, výrobců a od leasingových společností po ukončeném operativním leasingu s absolutně průhlednou historií jak oprav, tak předchozích škod. Vozíme auta maximálně 5 let stará, většinou však roční až dvouletá auta s málo najetými kilometry a vždy ještě v záruce od výrobce. Vybíráme pouze nehavarovaná(!!!) a nekuřácká auta se servisní historií po prvním majiteli. Klíčový je pro nás stav auta a jeho servisní historie. Nebereme běžně auta s najetými více než 100 000 km – normální a celkem běžný je stav 0 až 30 tisíc km. Co nejsme schopni pokrýt z nabídky našich dlouholetých obchodních partnerů (značkových dealerů a automobilek) hledáme v inzerci mobile.de a autoscout24.com, ale opět maximálně pětiletá auta.

Obytné vozy dovážíme roční nebo maximálně dvouleté, většinou od smluvních partnerů v naprosto bezvadném stavu s nájezdem maximálně 10 000 až 40 000 km a opět vždy ještě v záruce od výrobce. Pokrýváme všechny kvalitní značky. Papíráky a vyloženě levné značky nevozíme.

Vedle toho prodáváme nové obytné vozy značek KNAUS, WEINSBERG, Malibu, Carthago a Benimar.

Jak objednat dovoz ze zahraničí?

Zásadní je domluvit se telefonicky. Může tomu předcházet nebo následovat, e-mail s dotazem a nebo specifikací požadavku, ale vždy je potřeba dohodnout telefonicky na čísle uvedeném v kontaktech.

Pokud není někdo ochoten se představit a uvést telefonní spojení, nehodláme s ním dále komunikovat.
Může se stát, že někdo má vadu řeči, nebo je při telefonování značně nervózní, pak samozřejmě nastupuje jiná forma komunikace např. e-mail, nebo osobní návštěva. Obecně není osobní návštěva nutná, ale může být pokud nás chcete vidět a slyšet naživo.

Při objednávce vozidel do 500.000,-Kč neplatíte žádnou zálohu!!! U vozidel nad 500.000,-Kč, u vozidel s odpočtem DPH a u exotických aut požadujeme již po písemně uzavřené smlouvě na již konkrétní auto částečnou platbu předem.

Jedeme pouze za vlastní peníze a nestojí za námi cizí kapitál, jako u jiných společností, které každé dva roky zanikají a zase pod novým jménem vznikají.

Jak probíhá vlastní nákup a dovoz?

Běžná čekací doba na auto je někdy kolem týdne až dvou, ale to pouze pokud máte zcela jasno v tom, co chcete, my náhodou máme požadované auto někde v merku, a je jasná komunikace. Pokud někdo auto požaduje ihned, je potřeba si vybrat z toho, co máme skladem, jinak nemůžeme sloužit. Většinou to bývají případy, kdy zájemce neudrží peníze déle jak dva dny a tam je to stejně jedno. Tyto zákazníky s oblibou přenecháváme „áčkám“, nechť se stanou jejich stošedesátimiliontým „spokojeným“ zákazníkem.

Poté, co vhodné auto najdeme, na naše náklady jej dovezeme, zaplatíme, důsledně technicky prohlédneme, popřípadě provedeme potřebnou údržbu, vyčistíme a umyjeme. Pak je již možné si jej přijet prohlédnout. Nemáme problém s tím, abychom Vám jej ukázali ještě na odtahovce minutu po dovozu, ale pokud jej vezeme v zimě v marastu 700 km, bývá většinou zaflákané a sami se ošidíte o hezký pocit z čistého auta. Každý většinou hlásí, že mu to nevadí, ale protože s sebou berete děti a ženu, těm už to vadí, byť si to nepřiznají. Takže nechte nás to, prosím, alespoň složit a vyčistit. Dále během dvou až tří dnů na vozidle provedeme případnou údržbu, STK a emise na dva roky. Přihlášení vozu je již pouze formalita za 800 Kč a většina zákazníků si auto přihlásí na své dopravce. Pokud na autě nejsou potřeba nějaké opravy, je připraveno k odvozu zákazníkem. Je-li potřeba nějaká oprava, není problém si jej prohlédnout a než si pro auto pojedete naostro, provedeme tyto opravy. Převozní čísla vydáváme při převzetí vozu. Pojistku si většinou sjednávají zákazníci přes našeho makléře od kterékoli pojišťovny si vzpomenou, protože je to jednodušší, levnější a operativnější. Vše včetně zelené karty tiskneme u nás na místě.

Způsob placení?

Kartofelom nět. Nejraději máme české koruny, nevadí nám i EURa a CHF.
Každé auto lze po opláchnutí vlnou EET platit pouze převodem a nebo složením hotovosti na náš účet u banky ve FIO, nebo v Monetě. Hotovost smí nosit v krabicích od bot či od vína pouze státní úředníci od náměstků ministra výše, hejtmany nevyjímaje, a to my naštěstí nejsme.

Platba je tedy možná převodem předem a nebo složit v bance. Pokud jste naším známým zákazníkem, lze se domluvit i na platbě “zadem”, takže si s autem odjedete a uhradíte převodem poté. Tato varianta platí ale skutečně pouze pro stálé klienty.
Máte-li zájem o jakékoli financování, rádi Vám uděláme nabídku. Máme smlouvu s ČSOB Leasing, a.s… Pak můžete odjet s autem na úvěr „do hodiny“. Vše je možné kombinovat. Ať platíte převodem a nebo úvěrem, cena auta je stále stejná. Neděláme totiž z lidí blbce, kteří neumí počítat a na základě kouzelného slovíčka „sleva“ podepíší takovou úvěrovou smlouvu, že si slevu v úvěru pětkrát připlatí.

S čím od vás odjíždím?

Každopádně vždy odjíždíte s kvalitním autem, které vám bude dobře sloužit, dostanete také originály TP, COC list, protokol z STK, emisí a EK. Samozřejmostí je také faktura na vozidlo se záručním listem a kupní smlouva. Rovněž dostanete převozní papírové číslo, se kterým můžete plnohodnotně jezdit 10 pracovních dní kromě zahraničí.

Pojištění auta, ať už povinné, nebo kompletním od jakékoli pojišťovny, které Vám na míru udělá Ing. Zbyněk Ryšavý, který je makléřem a fakt to zvládá za vynikajících podmínek pro Vás. Na rozdíl od Vašeho souseda Vency, který se naučil dělat pojistky od jedné pojišťovny, aby si s mámou přivydělal a bude vám vnucovat nejlepší pojistku na světě, umí tento člověk skutečně pojistku ušít přímo na míru od vhodné pojišťovny a s těmi slevami, co soused Venca, disponuje minimálně také. To je ale na vašem rozhodnutí. V každém případě od nás musíte s tím převozním číslem odjíždět s jakoukoli, minimálně zákonnou pojistkou (povinným ručením).

Automobily s možností odpočtu DPH pro firmy a živnostníky

Jako plátce DPH máte možnost odpočtu DPH i na vozidla dovezená z Německa. Základním předpokladem je pochopitelně výběr z odpočtových vozů již v Německu. Specializujeme se na nalezení odpočtových vozů pro firemní klientelu (jedná se o nové, zánovní, ale i referenční vozy), provedeme Vás celým procesem nákupu a dovozu takového automobilu, jehož součástí je při úhradě základu daně již téměř nevýlučně spjatá záloha ve výši 19% z kupní ceny a doložení nutné dokumentace k jejímu opětovnému navrácení bankovním převodem nazpět na Váš firemní účet. Zní to možná komplikovaně, ale pro nás je to běžný proces a relativně dobře fungující systém, jak prokázat přenesení daňové povinnosti do jiného členského státu EU.

Kontroly vozidel v Německu

Pokud naši technici zjistí na místě sebemenší nesrovnalosti, je náš klient informován pro konzultaci dalšího postupu, včetně návrhu na prohlídku jiného vozu kdekoliv v Německu bez navýšení dalších finančních nákladů pro klienta. Je pro nás velmi důležité, aby náš zákazník zakoupil nejvhodnější auto v dané chvíli.

Veškeré záruky na dovážené automobily z Německa poskytujeme po splnění přísné interní kontroly našimi vyškolenými techniky a na základě tamní přísné legislativy s čistým svědomím.

Umožňujeme každému klientovi na zakoupený vůz možnost prodloužení záruky u renomované české společnosti za výhodné ceny. 

Záruky na námi dovezená ojetá auta z Německa

Díky mnohaletým zkušenostem a znalostem německého trhu, doporučíme nebo vybereme se zákazníkem nejvhodnější auto, u kterého spolehlivě ověříme jeho původ, skutečného vlastníka, pravdivost a originalitu dokladů i minulost pro potvrzení záruky, že vůz není v databázi odcizených aut či není vázán žádnými finančními závazky. Zároveň každý automobil projde naší vlastní systémovou kontrolu počtu ujetých km a podrobným ohledáním vozu přímo u prodejce. Jsme také autorizovaným pracovištěm společnosti Cebia pro prověřování a kontrolu vozidel.

Auta z Německa na splátky

Úvěr na vaše nové auto za nejlepších možných podmínek od profesionálů z ČSOB Leasing.

Když financovat auto, tak za nejlepších možných podmínek. Díky tomu, že dovážíme auta, dosáhneme na podmínky, které jednotlivci na pobočce nenabídnou. Chcete-li proto výhodný úvěr, obraťte se na nás.

Chystáte se na nákup nového auta formou spotřebitelského úvěru? ČSOB Leasing má s těmito druhy finančních produktů velké zkušenosti a za sebou statisíce uzavřených smluv a spokojených klientů. Chystáte se auto koupit od nás? V tom případě od nás automaticky dostanete super nabídku na spotřebitelský úvěr . Určitě vám doporučujeme obrátit se na našeho specialistu na finanční služby Přemka.

Proč bych měl kupovat auto v Německu?

Nejdůležitějším kritériem pro rozhodnutí zákazníka, zda koupit, či ne je cena ojetého vozidla. Z praxe však víme, že takto levně pořízené vozidlo může být v konečném důsledku velmi drahé. Proto doporučujeme, zaměřit se na věci hodnotící stav a kvalitu automobilu. Nebudeme zde upozorňovat na nekalé praktiky českých autobazarů, protože na internetu je toho dost. Uveďme několik věcí, které jsou v Německu a v zemích s vyšší životní úrovní samozřejmé: pravdivost informací v inzerátech, nezatajování důležitých skutečností, úplná servisní historie, kompletní dokumentace k vozu, skutečný stav najetých km, pravidelné a přísnější technické kontroly, protokol o poslední technické kontrole. Tyto věci Vám můžeme nabídnout u vozidla dovezeného z Německa. Pokud Vám budou nabídnuty i v českém autobazaru, nemusíte jezdit až k našim západním sousedům.


Čím začít

Stisknutím tlačítka Odeslat souhlasíte se zpracováním osobních údajů, které jsou nezbytné pro vypracování nabídky.

Napište nám

Máte dotaz ohledně dovozu auta, karavanu, obytného vozu, neb o motorky? Pošlete nám zprávu! Těšíme se na rozhovor s vámi.

Zodpovíme vaše otázky a řekneme vám, jak postupovat.

Chcete začít jednat hned?
Čekáme na +420 607 737 727
Těšíme se na vás od 9 do 18 hod, po – pá.