Pečlivě naplánovat trasu, pořádně zkontrolovat vozidlo, sbalit rodinu a vyrazit za letním dobrodružstvím napříč Evropou ve vlastním autě či karavanu. Tisíce Čechů každoročně vyráží vlastním vozidlem do zahraničí nejen za rekreací, ale také pracovně a tisíce najetých kilometrů sebou také přirozeně nesou riziko, že ne všechno klapne podle plánů a daleko od domova budete čas od času potřebovat nějakou pomoc.

A právě pro takové situace si zřizujeme asistenční služby, které nám pomoc v nečekaných situacích slibují.

Přestože asistenční služby, alespoň v základní variantě, dnes získáte ke každému povinnému ručení, případně si za příplatek můžete pořídit i rozšířené krytí, tak i přesto čím dál více Čechů hledá kvalitní služby za hranicemi a to konkrétně u největšího německého autoklubu ADAC. Proč to tak je a něco málo o tomto největším německém autoklubu, se Vám pokusíme přiblížit.

Co je ADAC?

Deutsche Automobil Club e.v., jak zní nezkrácený název tohoto autoklubu, vznikl již v roce 1903 a v roce 2015 vykázal členství neuvěřitelných 19,1 milionů klientů a nutno podotknout, že každoročně počet klientů stále roste! O tom, jak kvalitní zázemí může svým členům ADAC nabízí může vypovídat také to, že autoklub disponuje největší  flotilou záchranářských vrtulníků a letadel v Německu. Pro zajímavost, ADAC letka za rok 2014 zasahovala u 52.000 operací.

Asistenční služby, které se na cestách postarají o celou rodinu

Jak jsme již zvyklí u našich asistenčních služeb, tak v případě potřeby Vám ADAC zajistí příjezd/odjezd a práci mechanika a vy platíte pouze cenu náhradních, respektive nových dílů, které technik použil pro zprovoznění vozidla. Stejně tak můžete využít příjezd technika v případě vyčerpání paliva, záměně paliva, ztuhnutí paliva, vybití baterie a řady dalších poruch a to v celé Evropě.

V případě, kdy oprava vozidla v místě poruchy nebude možná, provede ADAC odtah vozidla do vhodného servisu. Posádka pak má na výběr několik možností co dál. Buď si zvolíte ubytování sebe svých blízkých v okolí servisu, dokud nebude vozidlo opraveno a to až na 1 týden do částky 52€ ( cca 1.430,-Kč/den) nebo můžete požádat o zapůjčení náhradního vozidla, opět až na 1 týden do částky 500€ (cca 14.000,-Kč)  a nebo můžete požádat o přepravu do cílového místa Vaší cesty nebo do místa bydliště na náklady ADAC.

Kromě základních služeb, které od asistenční služby očekáváme v případě nouze, získáte pro sebe a svou rodinu další jistoty ve formě například:

  • Pojištění odpovědnosti za škodu na cizí věci až do výše 500.000 €
  • Právní pomoc v zahraničí až do částky 1.000 €
  • Pojištění cestovních smluv do částky 300.000 €  v rámci Evropy a 40.000 €  po celém světě mimo Evropu
  • Pojištění těžkého úrazu při dopravní nehodě s částkou 3.000 €
  • Úhrada nákladů na tlumočníka či překladatele v zahraničí
  • Zajištění repatriace (přepravy) Vás a Vašich blízkých v případě nemoci z celého světa zpět do místa bydliště

Jako další doplňkové, bonusové služby získáte pravidelné informace z oblasti motorismu či turistické informace, které se mohou při cestách po Evropě vždy hodit. Dále členství přináší řadu benefitů u obchodních partnerů ADAC ve formě slev na pohonné hmoty, ubytování, restaurace a mnoho dalších.

Jak si mohu členství ADAC založit v Česku?

V České Republice ADAC obchodní zastoupení nemá, a proto zájemci o jejich členství jej musí zakoupit přímo v Německu s tím, že pojištěni jsou v rámci celé Evropy. Můžete tak narazit na první bariéru, a tou je ta jazyková. Pro osoby, které neoplývají němčinou tedy může být problém nejen samotné sjednání, ale také pochopení smluvních podmínek.

Pro mnohé Čechy je tak téměř nemožné si pojištění ADAC sjednat. Nemuíste však zoufat, poměrně zajímavou alternativou pro České řidiče a to nejen fyzické osoby, ale také firmy může být pojištění Auto Care od celoevropské asistenční společnosti Europ Assistance, která v Česku získává čím dál větší oblibu. Asistenční služby zde můžete sjednat již od 390,- korun! Obvzláště výhodnější pro Vás Auto Care bude v případě, že do zahraničí nejezdíte pravidelně několikrát do měsíce. O Auto Care od Europ Assistance píšeme více zde.

Členství v ADAC se váže na osobu, nikoliv na vozidlo

Výhodou členství je, že se vztahuje na konkrétní osobu a tudíž máte zajištěnu pomoc i v případě, kdy si na poslední chvíli třeba musíte vozidlo půjčit od známého. Obrovskou výhodou je také to, že nemusíte dané vozidlo přímo řídit, ale stačí, když jste jako spolujezdec držitelem karty ADAC.

Kolik za členství v ADAC zaplatíte?

Pro dospělou osobu stojí členství 84€, tedy přibližně 2.500,-Kč ročně. Pokud chcete, aby byli pojištěni též rodinní příslušníci, tak si můžete připlatit za členství Partner PLUS a v takovém případě zaplatíte +25€ za partnera/partnerku, případně  +25€ za dítě ve věku od 18-23 let. Děti do 18 let mají členství zdarma.

Potřebujete poradit nebo sjednat pojištění asistenčních služeb auta, motorky, nebo obytného vozu?

Chcete sjednat členství v ADAC?

Chcete mít jistotu, že máte stávající pojistnou smlouvu správně nastavenou? Kontaktujte nás a naši proškolení pracovníci Vám rádi poradí.

Tel.: +420 731 011 116

ASISTENČNÍ SLUŽBY – ČLENSTVÍ V ADAC: Čím dál více Čechů hledá kvalitní asistenční služby v zahraničí. Kupují si členství v německém autoklubu ADAC!
Rychlý kontakt
close slider
Zde můžete zadat Váš dotaz, nebo parametry vozidla o které máte zájem a my Vás v nejbližší možné době budeme kontaktovat. Pokud máte vozidlo již vybráno na některém ze zahraničních inzertních portálů, stačí do kolonky vložit www odkaz.
Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři správcem Autoimport group, s.r.o. se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, Česká republika, IČ: 06223800