Korunní 2569/108
101 00 Praha 10

Dovoz aut z Německa
TEL: +420 731 011 116

NOVÉ VOZY S ODPOČTEM DPH

Poslední novela do povinnosti odvádět DPH „zatáhla“ i běžné občany s příjmy ze závislé činnosti. Novým dopravní prostředkem je každý vůz do šesti měsíců, ode dne prvního uvedení do provozu, nebo má najeto méně než 6.000 km.

OJETÉ VOZY S ODPOČTEM DPH

Nárok na nákup ojetého vozu v Německu bez DPH mají pouze firmy a živnostníci, plátci DPH. Využijte proto možnosti pořídit si ojeté vozidlo za velice výhodnou cenu, aniž by jste nakupovali levně na úkor kvality kupovaného automobilu.

Jste plátcem DPH a chystáte se koupit nákladní či osobní automobil v Německu? 

Novelou zákona o DPH platnou od 1.4.2009 je možné si odečíst DPH i u nákupu ojetých vozidel. Tato novela má však jasná specifika a ojetých vozidel, která tyto podmínky splňují je v České republice velmi málo:

  • vozy zakoupené v ČR před 1.4.2009 s odpočtem DPH, kategorie N1 (nákladní automobil)
  • znehodnoceny zabudováním nesmyslné přepážky, oddělující zavazadlový prostor a se záznamem v technickém průkazu, který často snižuje povolený počet přepravovaných osob.
  • vozy pořízené po datu 1.4.2009, tedy pouze 1 rok staré, které jsou však velmi drahé a nabízí je výhradně české leasingové společnosti v zanedbatelném množství a běžnému zákazníkovi je tato nabídka nedostupná.

Co vám nabízí Dovoz aut z Německa

Obchodujeme s ojetými osobními vozy, jsme plátci DPH a máme v tomto oboru mnoholetou zkušenost. V současné době se zabýváme dovozem zánovních vozů ze zahraničí. Výhradně dovážíme automobily od významných prodejců z Německa, Itálie a Švédska. Nabízíme vozy s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH. Na fakturách od nás máte vyčísleno DPH. Všechny vozy jsou vždy pečlivě servisovány. Vozy jsou provozovány na kvalitnějších komunikacích než máme v ČR a proto i stav je vždy v daleko lepším stavu.

Nákup automobilu v Německu s odpočtem DPH

Pokud prodejce automobilu v inzerátu uvádí cenu BRUTTO i NETTO je mutné ho upozornit, že automobil vyvezete do jiného členského státu a že nepodléhá zdanění z přidané hodnoty v Německu, ale naopak v cílové zemi kam bude vyvezen - v našem případě do ČR.

Prodejci je třeba dopředu zaslat a při nákupu mít s sebou potvrzení o daňové registraci k DPH v ČR a výpis z OR. Ve faktuře a kupní smlouvě musí být vždy uvedena cena NETTO (bez daně).

Poslední dobou probíhá v Německu bezdaňový obchod - nákup vozu bez DPH tak, že u prodejce kupující složí kauci ve výši německé DPH, která je vratná poté, co doložíte prodávajícímu důkazy o tom, že jste automobil do ČR skutečně dovezli a řádně přihlásili. Mezi takové důkazy (dokumenty) patří české osvědčení o registraci vozidla („velký technický průkaz“) a již zmíněná potvrzení o daňové registraci k DPH v ČR a výpis z OR.

Obecně však platí, že němečtí prodejci raději DPH odvádějí v Německu, ale můžete se setkat i s tím, že si z vašich podkladů ověří vaší identitu, daňové číslo a kupní cenu budete moc zaplatit NETTO (bez daně) aniž by jste museli čekat na vrácení jistiny ve výši DPH z Německa.

CHCI DOVÉZT AUTO

NEZÁVAZNÁ POTÁVKA DOVOZU

Máte zájem o další informace?
Vyplňte náš nezávazný poptávkový formulář a my Vás budeme kontaktovat zpět. Máte-li konkrétní dotaz, napište jej do pole "Zpráva".
1000 znaků vlevo
 

 

AUKCE AUTOMOBILŮ

Pravidelně se účastníme aukcí automobilů v SRN. Německé aukční domy prodávají automobily výhradně odchodníkům s auty a aukční stránky nejsou přístupné soukromým osobám. V aukcích jsou nabízeny kvalitní ojeté a zánovní automobily za zajímavé velkoobchodní ceny.

ROČNÍ A REFERENČNÍ VOZY

Na Vaše přání Vám zajistíme individuální dovoz referenčního auta nebo předváděcího vozidla, a to jak osobního, SUV, luxusního vozu, sportovního auta nebo moderního a bezpečného offroad automobilu. Tyto vozidla dovážíme od výrobců a autosalonů z Německa a dalších zemí EU.

AUTA S ODPOČTEM DPH

V současné době má každý pláce DPH nárok na odpočet 21% DPH na jakékoliv zakoupené vozidlo. Ušetřete tam, kde Vás to nic nestojí. Využijte možnosti pořídit si nová auta, předváděcí vozy, referenční nebo ojeté vozidlo za velice výhodnou cenu, aniž by jste nakupovali levně na úkor kvality.

AUTA Z NĚMECKA NA SPLÁTKY

Máte zájem o dovoz auta z Německa, ale nemáte potřebnou finanční hotovost? Už nemusíte kupovat auto pouze u prodejců v ČR, i my Vám zajistíme profinancování nákupu nového, referenčního, či ojetého vozu prostřednictvím úvěru nebo leasingu za výhodných podmínek.